Bio

Fanfán Tulipán

(For English scroll down)

Hravost, originalita, groove a neobvyklé nástroje. To je poznávací znamení skupiny Fanfán Tulipán.

Fanfán Tulipán je nadžánrová formace s melodikou Hammond, klavírem, příčnou flétnou, estonskou citerou, hrací skříňkou a energickou rytmikou. Hlavním impulzem Fanfánovy tvorby je hra s obrazotvorností. Těšte se na hudební dobrodružství a originální symbiózu jazzu, funku, d’n’b i šansonu s estonským kořením i rytmy morseovky – Fanfánova žánrová „promiskuita“ nezná hranic...:)

Kapela v minulosti zvítězila v soutěži JazzFruit v rámci festivalu Mladí ladí jazz a v českém kole mezinárodní soutěže Jazz Prix. Na kontě mají debutové album Polyorama a EP Vulpea Lunatică, které poskytli na svém Bandcampu volně ke stažení. Aktuálně připravují další studiové album Genius noci, které by mělo vyjít začátkem roku 2020.

Uskupení založila v roce 2009 skladatelka Eliška Vidomus (dříve Svobodová), která je autorkou repertoáru – její skladby obvykle stojí na výrazných basových groovech a zpěvných melodiích. V kapele hraje na melodiku Hammond, estonskou citeru a zpívá. Dalšími členy jsou: Štěpán Zbytovský (Noční Optika), pianista Petr Svoboda, basista Pavel Husa (Bizarre Band) a bubeník Šimon Hajdovský (North Innergy). Fanfán Tulipán vystoupil na festivalech Bohemia Jazz Fest, Jazz an der Donau, Jazz Goes To Town, Bratislavské jazzové dni, na bulharském Bansko Jazz Festu a na rumunském festivalu Sound Czech.

Fanfán Tulipán

Fanfán Tulipán was originally formed in the spring 2009 by Eliška Vidomus (formerly Svobodová), a student of composition at the Jaroslav Ježek Conservatory in Prague. After a few changes in personnel, the line up currently consists of Eliška Svobodová (composer, vocal, melodica), Štěpán Zbytovský (flute), Petr Svoboda (piano), Pavel Husa (bass guitar) and Šimon Hajdovský (drums).

Besides original compositions the signature sound of the band is created by the wind instrument melodica and the Estonian cither kannel, both frequently used in the arrangements. In 2009, the band has won two music contests: Mladí ladí jazz (Young Tune Jazz) and the Czech part of an international competition called Jazz Prix.

Because of that, Fanfán Tulipán was able to release its debut album Polyorama in February 2011. Also, two pieces from this record succeeded in Gramodeska, European contest for young composers and in November 2011 they appeared on an LP compilation. The band has performed at the Czech, Slovak, German and Bulgarian jazz festivals (Jazz Goes To Town, Bohemia Jazz Fest, Bratislavské Jazzové Dni, Jazz an der Donau, Bansko Jazz Fest etc.).